Aakoo-Juniorit kaudella 2019-2020

03.05.2019

Aakoo-Juniorit kasaa peli- ja harrasteryhmiä seuraaviin ikäluokkiin ensi kaudeksi:

Aakoo-Juniorit toivottaa kaikki vanhat ja uudet jääkiekkoilusta kiinnostuneet henkilöt mukaan ryhmiinsä! Alla ensi kaudeksi suunnitteilla olevat joukkueet ja ryhmät. Lisätietoja ja mukaan voi ilmoittautua joukkueiden ja ryhmien vastuuhenkilöille. Mukaan voi ilmoittautua myös Aakoo-Junioreiden nettisivuilta.

Leijona-Kiekkokoulu 2012 ja myöhemmin syntyneille. Kiekkokoulussa kasataan joukkueet kahteen ikä- ja taitotasoryhmään. Joukkueet pelaavat Poklin järjestämää Bauer-Liigaa. Joukkueenjohtaja Henri Nuuttila 045 673 0237 aakoo.kiekkokoulu (at) gmail.com

F2-juniorit 2011 syntyneet. F2-juniorit pelaavat poklin järjestämää Bauer-Liigaa. Joukkueenjohtaja Ari Tuominen 050 372 6367 ari.a.tuominen (at) gmail.com

F1-juniorit 2010 syntyneet. F1-juniorit pelaavat Jääkiekkoliiton Leijonaliigaa. Joukkueenjohtaja Tiia Hottola 044 984 8841 tiia.hottola (at) gmail.com, Valmentaja Jouni Huusko 040 504 4187 huusko (at) peltijarakennus.com

E2-juniorit 2009 ja 2008 syntyneet. E2-juniorit muodostavat joukkueen Jääkiekkoliiton Kymi-Saimaa aluesarjaan. Joukkueenjohtajat Essi Vaulaste 044 576 3699essi_vaulaste (at) msn.com, Ilkka Hilakari 050 300 0569 ilkka.hilakari (at) gmail.com, Vastuuvalmentaja Anssi Lehtonen 050 346 5561 anssi.e.lehtonen (at) gmail.com

C-juniorit 2005 ja 2004 syntyneet. C-juniori ikäluokkaan kasataan harrasteryhmää tai mahdollisuuksien mukaan aluesarjajoukkuetta. Joukkue on yhteisjoukkue Haminan Kiekkoympyröiden kanssa. Valmentaja Rika Jari-Matti 040 548 3616 jm.rika (at) gmail.com

B-juniorit 2003 ja 2002 syntyneet. B-juniori ikäluokkaan kasataan harrasteryhmää tai mahdollisuuksien mukaan aluesarjajoukkuetta. Joukkue on yhteisjoukkue Haminan Kiekkoympyröiden kanssa. Valmentaja Timo Silvo, 044 331 1640 timosilvo (at) hotmail.com

A-juniorit 2001-1999 syntyneet. A-juniorit pelaa A-nuorten aluesarjaa. Joukkue on yhteisjoukkue Haminan Kiekkoympyröiden kanssa. Joukkueenjohtaja Matti Laurinantti 040 514 2168 matti.laurinantti (at) ri-plan.fi, Varajoukkueenjohtaja Arto Toikander 0400 750 894 arto.toikander (at) pp.inet.fi.

Ekavaihto matalan kynnyksen harrasteryhmä 3-10 vuotiaille. Ekavaihto on tarkoitettu jääkiekon aloittelijoille. Ekavaihto kokoontuu kerran viikossa harjoituksiin. Harjoituksissa pääpaino on erilaisissa leikeissä ja peleissä. Lisätietoja Henri Nuuttila 045 673 0237 aakoojuniorit (at) aakoojuniorit.com

Naisten/Tyttöjen harrastejoukkue. Lisätietoja Jyrki Niemelä 0400 913 960 posti (at) ompelukoneliikeniemela.fi

Joukkueiden harjoitukset alkavat Elokuun puolenvälin tietämillä. Aakoo-Junioreiden nettisivuille päivitetään kesän aikana tietoja joukkueiden toiminnasta ja harjoitusajoista yms.

Ellei listalta löydy sopivan ikäluokan ryhmää niin ota yhteyttä Henri Nuuttila 045 673 0237 tai aakoojuniorit (at) aakoojuniorit.com niin yritetään löytää jokaiselle sopiva ryhmä harrastamiseen.